RSS
 

WIOSNA W SOŁECTWIE. POMÓŻMY BOCIANOM

04 kwi

Dzisiaj rankiem zauważyłem 8 bocianów skulonych nad brzegiem Kacanki. Są chude i osłabione lotem przez setki kilometrów. Dlatego należy im pomóc. Ornitolodzy alarmują, że może im być ciężko. Zmęczone, wychudzone i brudne ptaki potrzebują odpoczynku i pożywienia. Jeśli nie znajda go pod śniegiem, to zginą. Dlatego, jeżeli zobaczymy bociana, to warto mu pomóc. Trzeba to robić jednak umiejętnie. – Jeżeli zauważymy, że ucieka i ma siłę unieść się w powietrze, to znaczy, że daje sobie radę.
Bociany możemy dokarmiać. Trzeba jednak pamiętać, że nie jedzą chleba. Trzeba je karmić surowym mięsem, najlepiej podrobami. Na ratunek ptakom można też powiadomić Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Zobaczcie czy w Waszym rejonie nie ma bocianów, którym należy pomóc. Widzieliście może większe skupisko tych ptaków w naszym regionie?

 
Komentarze (3)

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~KOBIETA

  5 kwietnia 2013 o 16:31

  Co tam słychać u bocianów,czy dzisaj przyleciały nad Kacankę i wypatrują pożywienia?W razie potrzeby alarmuj chętnie pomogę.Staram się dożywiać żurawie,spacerujące po łąkach w Bukowej ale jest to trudne bo lądują w różnych miejscach.

   
  • Sołtys wsi

   5 kwietnia 2013 o 17:58

   Niestety wczoraj popołudniem zmieniły boćki lokalizację :( Teraz ich już nie ma w Dolynie. To znaczy że są na tyle silne, że mogą swobodnie się przemieszczać. Świetnie, że pomagasz żurawiom :) Ja jutro z wątróbką w plecaku siadam na rower i zrobię rekonesans wzdłuż Kacanki i może coś uda się dokarmić. Pozdrawiam i życzę sił w działaniu.

    
   • ~KOBIETA

    5 kwietnia 2013 o 20:32

    POWODZENIA!!!

     
 

 • RSS
 • Facebook
 • Nasza Klasa