RSS
 

SOŁTYS W URZEDZIE

24 paź

Kolejna wizyta w UMiG Staszów. Tydzień bez wizyty w magistracie to tydzień stracony. Idąc tym tropem w dniu dzisiejszym postanowiłem przypomnieć (jakby przez 5 dni zapomnieli ;)) o sobie. Przyznać trzeba, iż urzędnicy w staszowskim ratuszu są bardzo uczynni i kompetentni i jeśli nawet czegoś nie wiedzą, to kierują gdzie trzeba. Podziękowania składam wszystkim paniom i panom, którzy pomogli mi w dzisiejszej podróży po urzędzie.
Dzisiaj dowiedziałem się moc informacji na temat działań w naszej wiosce. Można by rzec, iż same niemalże pozytywy. Otóż sprawa wygląda następująco:

  1. Ruszył przetarg na dokończenie drogi w Czarnym Lasku, która będzie połączona z asfaltem jeszcze w tym roku.

  2. Od listopada wchodzi firma, która z funduszu sołeckiego położy 164 metry kwadratowe (61 bieżących) chodnika od szkoły w stronę kościoła. Roboty w tym roku skończą się zaraz za ogrodzeniem szkoły.

  3. Niebawem ruszy przetarg na zmianę dachu i malowanie pomieszczeń w budynku po byłej szkole. Prace ruszą raczej po zimie. Docelowo będzie tam świetlica wiejska i w dużej mierze od nas samych zależy jakie będzie jej wyposażenie. Miejsce to będzie służyć wszytskim mieszkańcom wsi, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży.

  4. Złożyłem też pismo w sprawie wyrobienia pieczątki dla Rady Sołeckiej. Może będzie na niedzielę.

Tyle wieści z gminy :)

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa