RSS
 

SOŁTYS NA DOŻYNKACH PREZYDENCKICH

29 wrz

Dzięki zaproszeniu Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów uczestniczyłem w debacie z udziałem pani Anny Komorowskiej na temat  „Młodzież wiejska – szanse i wyzwania”. W debacie udział wzięli młodzi przedsiębiorcy działający na obszarach wiejskich, którzy podzielili się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami. Anna Komorowska zwróciła uwagę na istotną rolę lokalnych liderów, którzy dzięki swoim doświadczeniom i osiągnieciom mogą motywować innych do podjęcia działań. Pierwsza Dama podkreślała, jak istotne jest odpowiednie wykorzystanie możliwości, które stwarza Unia Europejska.

Podczas debaty uczestnicy starali się znaleźć odpowiedź na pytania:

1.       Jakie możliwości rozwoju oferuje polska wieś młodym ludziom?
2.       Czy wieś może być innowacyjna i atrakcyjna dla młodych ludzi?
3.       Jaka jest rola organizacji pozarządowych w realizacji aspiracji młodych ludzi na wsi?

W trakcie debaty zabrałem głos i podkreśliłem jak ważne jest tworzenie przyjaznych dla młodzieży przestrzeni do działania. Dlatego tworzymy Młodzieżowe Rady Sołeckie i dajemy młodym możliwość zbudowania własnego miejsca we wsi. Szczegółowy zapis debaty i moja wypowiedź (57 minuta) dostepne tutaj.

Po zakończonych rozmowach odwiedziłem liczne stoiska z całej Polski oraz podziwiwałem najpiękniejsze w kraju wieńce dożynkowe. W tym roku zwycięski okazał się wieniec ze świętokrzyskiego, a dokładnie z gminy Miedziana Góra.

Zapraszam na fotograficzną relację z Dożynek Prezydenckich w Spale.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Tags:

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa