RSS
 

MŁODZIEŻOWE RADY SOŁECKIE

24 wrz

Sołectwa naszej gminy stają się awangardą nowatorskiego programu w Polsce. Młodzi Gospodarze – tak się nazywa wspólne działanie Fundacji FARMa,  Bibioteki Publicznej w Staszowie oraz Lidera PAFW Jacka Piwowarskiego (Stowarzyszenie Dolina Kacanki). Nasz projekt powstał w ramach Lokalnych Partnerstw PAFW. Celem programu Lokalne Partnerstwa PAFW jest inicjowanie i rozwój współpracy pomiędzy organizacjami, instytucjami i osobami zaangażowanymi w różne programy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Na terenie jednej lub kilku sąsiednich gmin powstają partnerstwa składające się z samorządów, organizacji pozarządowych, firm i mediów lokalnych, które realizują projekty ważne dla lokalnych społeczności. Motyw przewodni podejmowanych działań stanowi dobro wspólne.

Głównym celem naszego programu Młodzi Gospodarze jest utworzenie Młodzieżowych Rad Sołeckich, ale przede wszystkim rozbudzenie aktywności obywatelskiej wśród młodych mieszkańców wsi. To głównie od nich samych zależy jaki grunt przygotują sobie do dalszego życia we własnej wiosce. Bo czyja jest ta wioska – jak nie Wasza? 

Na zgłoszenia czekamy do 25 października. 4 osoby w wieku 14-20 lat plus sołtyska/sołtys. Czas nagli a ilość miejsc ograniczona. Aplikujcie już dziś! 

Kliknij w plakat by poznać szczegóły!

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~Zbyszek Sołtys Rajczy

    26 września 2014 o 19:25

    Z wielkim zainteresowaniem obserwuje Wasz projekt. Takie działania na pewno przybliżą młodym ludziom działania samorządu. Bardzo ważne jest to że działania te obejmują najniższy stopień samorządu. Obserwując ludzi którzy działaj w Radach Sołeckich można zauważyć że wielu znalazło się tam z przypadku.Brak przygotowania (mizerna wiedza na temat samorządu ) przekładają się złą prace w Radzie Sołeckiej, na funkcji sołtysa czy radnego rady gminy.Młodzi ludzie muszą poznawać od kuchni prace w samorządzie. Życzę Tobie Jacku i wszystkim zaangażowanym w ten projekt samych sukcesów Chciałbym jeśli będzie mi dane po wyborach działać w samorządzie a Wasz projekt będzie się rozwijał i będą efekty ( jestem przekonany że wam się uda ) zaprosić Was na Żywiecczyznę i pokazać Wasze działanie i efekty Waszej pracy. Życzę Wam samych sukcesów i trzymam kciuki.

     
 

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa