RSS
 

MANIA DZIAŁANIA – FINAŁ PRAC W SOŁECTWIE

27 lip

Dziewczyny z grupy Art z Farb z hukiem zakończyły swój pionierski projekt „Zmalujmy coś razem na przystankach” w ramach Lokalnego Programu Grantowego dla Młodzieży „Mania Działania” Po kilku tygodniach wytężonej pracy, wyrzeczeń i pełnej mobilizacji ukończyły malowanie przystanków. Efekt przerósł ich marzenia. Przystanki wyglądają rewelacyjnie. Nie dość,że są kolorowe, to jeszcze przedstawiają historyczne walory naszego sołectwa. Eklektyczny Pałac Dzięki z pierwszej połowy XiX wieku, starą, drewnianą szkołę z 1905 roku (rozbudowaną w 1938 r.) i latarnie leśną (przełom XVI/XVII wieku). Jedyny taki obiekt w całym regionie.
Nasza społeczność w pełni zaakceptowała działania dziewczyn, a spora grupa młodzieży i dorosłych włączyła się w pomoc. Efekty można podziwiać każdego dnia mijając przystanki na Grobli i Podlesiu.

Wczoraj odbyła się impreza podsumowująca ich pracę, a jednocześnie wieńcząca dzieło. Kilkadziesiąt zebranych, głównie młodych ludzi mogło posmakować grillowego jedzenia i napić się bezalkoholowego szampana :), którym uroczyście ochrzczono przystanek. Zarówno dziewczyny z Art z Farb jak i zebrani mieszkańcy wsi mogli pozostawić swój podpis na przystanku w postaci odbitej dłoni. Potem odbył się wywiad z dziewczynami i sołtysem wsi oraz rozpoczęła się część grillowa. W trakcie całej akcji gościliśmy Justynę Górską – Sekułę – koordynatorkę Programu „Mania Działania” oraz Dominika Rożka – opiekuna grupy Art z Farb. Odwiedziła nas także z dalekiego Rakowa, Agnieszka Zwierzyńska, która współpracuje w ramach innych projektów z Fundacją Farma. Do pomocy w zorganizowaniu imprezy włączyło się także Stowarzyszenie Dolina Kacanki, a dzięki pomocy dyrektor Zespołu Szkół w Czajkowie, pani Marii Swatek mieliśmy sprzęt grający, który przydał się podczas imprezy.
Jako sołtys wsi Wiązownica Kolonia wręczyłem dziewczynom okolicznościowe podziękowania i drobne upominki, podkreślając, iż teraz jestem spokojny o przyszłość naszej miejscowości mając taką młodzież w sołectwie. Wielki finał Manii Działania w Wiązownicy Kolonii był świetnym podsumowanie pracy dziewczyn i pozwolił mieszkańcom wsi mile spędzić piątkowe popołudnie. Czekamy za rok na kolejnych maniaków z naszej wsi :)

Obszerna, fotograficzna relacja z wyjątkowej imprezy dostępna tutaj!


 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa