RSS
 

DEBATA O BEZPIECZEŃSTWIE

12 gru

Wczoraj byłem uczestnikiem debaty społecznej na temat oceny stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu staszowskiego. Prawdopodobnie debata ta była wywołana  ostatnimi wydarzeniami w naszej okolicy. Więc jako sołtys „zbójeckiej” wsi czułem się w odpowiedzialności do skorygowania pewnych faktów. W auli na ul. Koszarowej zebrało się bardzo dużo ludzi z różnych środowisk, dla których bezpieczeństwo jest istotną sprawą. Byli przedstawiciele władz samorządowych niemalże całego powiatu, wielu policjantów różnych szczebli. Byli dyrektorzy szkół, radni, a także wielu sołtysek i sołtysów oraz przewodniczących osiedli. Zastępca komendanta policji pan Komański przedstawił obrazowo stan bezpieczeństwa w naszym powiecie, który należy do jednych z najbezpieczniejszych w całym województwie. Za pomocą slajdów i wykresów zobrazował do jakich przestępstw najczęściej dochodzi na naszym terenie. Dane te są za 11 miesięcy i do końca roku ulegną zmianie. Wygląda to dość ciekawie i postaram się przytoczyć niektóre z nich ( z tego co zapamiętałem):
Kradzieże – 115
Kradzieże z włamaniem – 45
Bójki – 10
Uszkodzenia mienia – 28
Uszczerbek na zdrowiu 12
Narkotyki – 22
Interwencje ( w tym drogowe) – 4907
Wypadki drogowe – 54
Kolizje 477
Ofiary śmiertelne – 6
Pijani kierowcy 387

Czas reakcji w minutach: wieś od 12 do 18 minut, miasto od 6 do 12 minut. Średni czas oczekiwania na połączenie telefonicznegio to nieco ponad 6 sekund.

W kolejnej części debaty zabrali głos ludzie z sali odnosząc się głównie do bezpieczeństwa pieszych. Kilku sołtysów podniosło pod uwagę nad poprawą bezpieczeństwa w swoich sołectwach. Podczas tej debaty także wyraziłem swą opinię, w pierwszej kolejności dbając o dobre imię naszej wsi i dementując fałszywe informacje. Dla niektórych może ta różnica topograficzna jest niewielka, ale dla całego zła ile słyszałem o Wiązownicy Kolonii należało pewne sprawy wyjaśnić. Wielu postronnych ludzi, którzy tylko dlatego, że mieszkają w Wiązownicy Kolonii było wystawianych na szyderstwa i kpiny. Nie może za zachowanie jednostki odpowiadać cała społeczność.

Więcej o debacie tutaj:
http://www.staszow.swietokrzyska.policja.gov.pl/?dzial=1843&artykul=21539


http://staszowski.eu/v3/index.php?option=com_content&view=article&id=1088:w-staszowie-debatowano-o-bezpieczestwie&catid=1:najnowsze

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Tags: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS
  • Facebook
  • Nasza Klasa